Canicrossový závod

13. května 2017 jsme s Easym absolvovali náš 1. canicrossový závod v rámci projektu Nativia Challenge. Start z Jánských Lázní, cíl na Černé Hoře a mezitím 12 krásných kilometrů. Sice absolutně poslední, ale to není Easyho chyba :-)

Více foto ve fotogalerii.


Canicross, dogtrek

1. ročník brdského krosu

15. 10. 2016 jsme se s Easym zúčastnili 1. ročníku brdského krosu na trase 30 km, kterou jsme zvládli za 4 hodiny 46 minut. Prošli jsme se a částečně také proběhli hezkou přírodou na Brdech.

Canicrossu se s Easym věnujeme od jara 2016, protože jednou z hlavních podmínek je, aby byl pes starší 12ti měsíců. Naše začátky i nynější tréninky probíhají pod vedením trenérů z behejsepsem.cz. V rámci canicrossu jsme také absolvovali trénink dogbiatlonu.

Easy je velký "tahoun" a neustálý soutěživec o první místo, takže ho díky mému pudu sebezáchovy víceméně brzdím. Ale on to nevzdává :-)

V roce 2017 bych se s ním ráda zúčastnila nějakých závodů.

Pořádný dogtrek jsme si vyzkoušeli letos v létě na Malé Fatře. Společně jsme "na postroji" zdolali několik horských tras, z nichž pro mě nejhezčí a největší "srdcovka" byl výšlap na Velký Rozsutec (viz  fotogalerie: Malá Fatra). Easy se choval jako spolehlivý parťák a navzájem jsme si pomáhali.

Na tyto disciplíny využíváme postroj zn. NON-STOP, se kterým jsme velmi spokojeni.